субота, 5 серпня 2017 р.

Потужна сонячна електростанція в Сахарі: енергія для Європи

Останнім часом Європейський Союз взяв курс на позбавлення від викопного палива, вирішивши зробити акцент на поновлюваних джерелах енергії. Але, наприклад, в північних районах Європи з сонячною енергією великі проблеми. Тому Е. С. вирішив побудувати гігантську сонячну електростанцію в Тунісі.
Сонячна ферма буде виробляти 4,5 гігават енергії з пустелі Сахара в Тунісі. За підводних кабелів вся ця енергія буде переправлятися на Мальту, в Італію і Францію. Компанія TuNur, яка курирує проект, нещодавно обговорила всі умови з урядом Тунісу, і ферма буде готова вже до 2020 року.
TuNur буде кругової сонячною електростанцією, де всі дзеркала будуть відбивати сонячне світло на центральний колектор. У того всередині знаходиться розплавлена ​​сіль, яка може зберігати сонячну енергію в формі спека. Такий тип сонячної ферми може довше зберігати енергію.

Якщо проект буде вдалим, то TuNur допоможе Тунісу побудувати сонячні ферми вже для внутрішнього користування країни. Вона останнім часом постійно страждає від перепадів енергії, і цей проект може дати Тунісу досвід і гроші для вирішення енергопроблем.


У Китаї побудують найбільшу плавучу сонячну електростанцію

Французька компанія Ciel & Terre побудує на поверхні затопленого китайського кар'єра найпотужнішу і велику в світі плавучу сонячну елетростанцію.
Сонячні панелі можна розміщувати не тільки на суші, але і на морі. Плавучі сонячні електростанції будують на плотах, прикріплених до берегів стоячих водойм. Особливо активно ними зайнялася Японімя після аварії на Фукусімській АЕС; плавучі станції популярні також в Бразилії і Європі.
На цьому тижні про початок будівництва найбільшої в світі плавучої сонячної електростанції оголосила КНР. ПСЕС потужністю 70 мегават побудує в провінції Аньхой компанія Ciel & Terre. Вона складатиметься з 194 фотоелектричних модулів, які розмістяться на 13 плотах. Місце для будівництва вже вибрано: станцію розмістять на водах затопленого вугільного кар'єру. Закінчити будівництво ПСЕС планується вже до кінці 2017 року.


Сьогодні рекорд потужності ПСЕС належить інша китайська станція, розташована в тій же провінції. Китай - світовий лідер з виробництва «чистої» електроенергії, як, втім, і з виробництва всіх інших видів енергії; потреби китайської економіки настільки великі, що електрику в країні намагаються отримувати з усіх можливих джерел, від вугілля до сонця.



Джерело: https://www.popmech.ru/

Немає коментарів:

Дописати коментар