субота, 24 лютого 2018 р.

Весь світовий рибальський флот нанесли на карту

Фахівці за допомогою алгоритмів проаналізували 22 млрд повідомлень, переданих морськими судами, і відобразили на карті промислову активність всього рибальського флоту світу.
Девід Крудсма з проекту Global Fishing Watch, який з 2016 року моніторить комерційну діяльність в галузі рибальства, отримав дані супутникових передавачів, які згідно із законом повинні бути встановлені на всіх великих риболовецьких судах.Пристрої через супутниковий зв'язок передають дані про стан судна, його курс і швидкість.
Команда Крудсми вивчила дані з 2012 по 2016 рік, які охоплюють повідомлення від більш ніж 70 000 суден. Результати показали, що рибальський промисел ведеться на більш ніж 55% території світового океану. Таким чином за площею рибальство в чотири рази перевершує сільське господарство. Це цікаво, враховуючи, що рибальство забезпечує тільки 1,2% світового виробництва калорій, споживаних людиною, передає ВВС.



Крім того, з отриманих даних випливає, що найбільший вплив на цю діяльність надає не екологія, наприклад зміна пір року, а політичні та культурні чинники. Також за час досліджуваного періоду було зареєстровано понад 37 млн ​​годин рибальського промислу. За цей час суду спожили 20 млрд кіловат-годин енергії і пройшли в цілому більше 460 млн кілометрів - це в 600 разів більше, ніж відстані до Місяця і назад.

Найбільший промисел ведуть флоти п'яти країн - Китаю, Іспанії, Тайваню, Японії і Південної Кореї. На них припадає понад 85% діяльності у відкритому морі, тобто далеко від їх економічних зон.

Втім, не варто забувати, що результати дослідження все ж не дають повну картину, оскільки передавачі встановлені не на всіх судах. Зокрема, їх немає на маленьких судах і на тих човнах, капітани яких хочуть приховати незаконну діяльність.


Джерело: http://www.bbc.com

Немає коментарів:

Дописати коментар